İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Kaset Tipi Hava Filtresi

Kaset Tipi Hava Filtresi

Kaset tipi hava filtresi havalandırma sistemlerinde ön yağ tutucu, koku veya kaba kirlerin tutulması için kullanılmaktadır. Hava filtre grubunun bir parçası olarak bilinen kaset tipi hava filtresi, ön filtreleme aşamasını oluşturmaktadır. Kaset filtrelerin birçok farklı alanda, farklı filtreleme amacıyla kullanılabilir. Farklı özellik ve farklı ölçülerde kullanılan alternatiflerle karşımıza çıkan bu ürünlere çeşitli sektörlerde ihtiyaç duyulur. Bu durumda doğru bir adresten doğru şekilde seçim yaparak filtreleme sistemlerini tesis edebilirsiniz.

Kaset filtre nedir baktığımızda, panel filtre olarak tanımlanan bu filtreler, kare veya dikdörtgen şekilde tasarlanır. Fakat bu noktada önemli olan şekli değildir. Filtrelemeyi sağlayan iç katmanları olmaktadır. Bu noktada kaset filtre alternatif içerikleri de tamamen isteğe göre şekillendirilebilecektir.

Neden Kaset Tipi Hava Filtreleri Kullanılır?

Kaset tipi hava filtresi modelleri, havalandırma sistemlerinde ön ve ana filtre olarak hem kaba hem de ince toz taneciklerinin tutulması için kullanılmaktadır. Neden kaset tipi hava filtreleri kullanılmalıdır baktığımızda şu şekilde özetlenebilir,

  • Hem bütçenize uygun hem de tesisiniz için en ideal olanını rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Bu noktada tecrübeli ve alanının en iyisi olan ekip arkadaşlarımız, sizlere kaset tipi hava filtresi açısından en doğru seçimi yapabilmeniz adına yardımcı olur.
  • Kaset tipi hava filtreleri, filtreleme sistemlerinde ihtiyaç duyanların en fazla tercih ettiği alternatiflerdendir. Bu nedenle çokça dikkat çeker ve filtreleme sistemine ihtiyacı olanlar için ön planda olur.
  • Kaset filtre kaba tozların tutulması açısından kullanılır hem koku filtreleme hem de yağ tutucu görevi gören sınıfları da vardır.

Kaset Tipi Hava Filtresi Avantajları

Hava filtreleri, motorlu taşıtların içindeki silindire giden havanın temizlenmesine yardımcı olur. Araçlarda en sık değişimi olan parçalardan biridir ve oldukça önemlidir. Araçların motorundaki hava giriş panelinin iç kısmına takılır. Hava filtre değişimi de her periyodik bakımda yapılabilir. Bu noktada kaset tipi hava filtresi avantajları, filtrenin dayanıklılığını arttırır ve kullanım ömrünü uzatır. Kaset filtreler ise birçok alanda kullanılabilir.

Kaset Tipi Hava Filtresi Fiyatları

Kaset tipi hava filtresi fiyatları genellikle tercih edilen modele ve ölçüye göre farklılık göstermektedir. Ortam şartlarına bağlı olarak malzeme ve ebat özellikleri de değişkenlik gösterecektir. Malzeme olarak cam elyafı, aktif karbon, sentetik elyaf, poliüretan metanet gibi farklı materyallerden imal edilir. Ön filtre olarak G2, G3 ve G4 sınıfları da mevcuttur. Yüksek düzeyde verim alabilmek için özel şekilde üretilir.

Genel olarak kaset tipi hava filtreleri, filtreleme açısından önemli materyallerdir. Bu filtreler ekonomik ve özelleştirilebilir. Düşük basınç kaybı ve yüksek toz tutma özelliğindedir. Tüm havalandırma sistemleri içerisinde kullanılabilmektedir. Profesyonel ekipler tarafından hazırlanan kaset tipi hava filtreleri birçok anlamda avantaj sağlar ve böylece istenilen gereksinimlere göre modüler olarak tasarlanabilir.

Filtre sistemleri nasıl işler
Rulo filtreler, tek kullanımlık cam bir elyaf pedden oluşmaktadır. Bu ped çapı küçülen ve içeri giren havadan, hava çıkış tarafına doğru giderek sıkışan sürekli cam elyaflardan oluşan bir yapıdır. Bu yapı, pedin derinliğinin tamamını kullanarak kirle
Hepa Filtre Nedir
Hepa filtre, Hepa Filtre nedir, Hepa Filtrenin Avantajları Nelerdir, Hepa Filtrenin Kullanım Alanlar, Hepa Filtre nerelerde kullanılır
Ankara Hepa filtre fiyatları
Ankara Hepa filtre fiyatları; ürünün özellikleri kapsamında değişiyor. Hepa filtreleri geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için fiyat konusunda çeşitlilik söz konusudur.
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1