İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Endüstriyel Binalarda Kullanılan Filtreler

Endüstriyel Binalarda Kullanılan Filtreler

Endüstriyel havalandırma sistemleri hizmetlerinden yararlanmak için doğru adrestesiniz. Safe Air ile iletişim kurarak endüstriyel binalarınızın havalandırma sitemlerini yaptırtabilirsiniz.

Endüstriyel binalar içerisinde kirlenen havanın değiştirilmesi çalışan sağlığı için çok önemlidir. Havalandırma sistemleri sayesinde kirli hava kolayca endüstriyel binalardan uzaklaştırılır. Kirli hava alandan uzaklaştırıldıktan sonra yerine taze hava entegre edilir. Ayrıca mikro iklim ve sıcaklık rejimleri de havalandırma sistemleri sayesinde ortama sağlanır. Endüstriyel havalandırma sistemleri çözümleri gereği ortam sağlıklı hale getirilir. Endüstriyel havalandırma sistemleri çözümleri; kirlenen havayı, ısıtılmış ya da ısıtılmamış halde basınç, doğal akım ve mekanik etkiyle ortamdan dışarıya atılmasıdır. Kirli hava dışarıya emilerek atılır. Kirli hava dışarıya atıldıktan sonra yerine hemen taze hava verilir. 

Endüstriyel Havalandırma Sistemlerinin Avantajları

Endüstriyel havalandırma sistemleri birçok açıdan avantajlıdır. Endüstriyel havalandırma sistemlerinin avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

•    Hem yangın hem de patlama tehlikelerini tamamen ortadan kaldırır,
•    Ortama devamlı taze hava sunar,
•    Ortamın havasını devamlı yeniler,
•    Ortamda istenmeyen tüm hava akımlarını yok eder. İstenmeyen hava akımlarını da direkt yok eder,
•    Nem ve sıcaklığı kontrol altında tutar,
•    Kirleticileri direkt ortadan kaldırır.

Endüstriyel havalandırma sistemleri, kapalı alanlardaki kirleticileri tümden ortadan kaldırır. Aynı zamanda tehlikeli kimyasalları da tamamen yok eder. Havalandırma sistemleri sayesinde hava hareketli hale gelir. Endüstriyel havalandırma sistemleriyle birlikte güven ve sağlık açısından bir ortam oluşmuş oluyor.

Endüstriyel Bina Havalandırma Sistemi Nasıl Olur?

Endüstriyel havalandırma sistemleri; tesislerdeki tüm faaliyet ve üretim süreçlerini kapsadığını söyleyebiliriz. Havalandırma sistemleri sayesinde ortam sıcaklığı tam anlamıyla kontrol altına alınır. Aynı zamanda endüstriyel binalara uygulanan havalandırma sistemiyle ortam; yanıcı toz, tehlikeli dumanlardan da arındırılır. Gürültülerin azaltılmasında da bu sistemlerin önemli rol oynadığını söyleyebiliriz.

Endüstriyel binalarda havalandırma sistemleri;

•    Ofis alanlarının spot soğutulmaları ve ısıtılmaları,
•    Isıl işlem fırınları, sprey kurutucular, ısı fırınları gibi noktalarda binalara düzgün şekilde ısı üretmektedir,

Lokal Egzoz Havalandırma Sistemleri

Bu sistemde kirleticiler kaynaktan yakalanarak hemen dışarıya atılır. Lokal egzoz havalandırma sistemlerinde kirliliğe yol açan kaynaklar sadece ele alınır. 

Genel Havalandırma Sistemleri

Kirli ve temiz havanın birbirine karışımını minimuma indirir. Endüstriyel bina havalandırma sistemlerinde içeriye komple temiz hava girer. Kirli havaysa ortamdan tamamen uzaklaştırılır. Genel havalandırma sistemleri endüstriyel binalarda tavana çoğunlukla yerleştiriliyor.

 Havalandırma sistemleriyle birlikte kirleticiler ortamdan hemen uzaklaştırılır.  Genel endüstriyel havalandırma sistemleri birçok açıdan çok avantajlıdır. O avantajları şöyle sıralayabiliriz;

•    Az bakım gerektirir,
•    Düşük kurulum ve ekipmanlar gerektirmektedir,
•    Dağılmış, hareketli kirleticilere en iyi şekilde havalandırma sistemi sunar,
•    Düşük dozlarda toksik maddelerden oluşur,
•    Buhar, yanıcı gaz ve parlayıcılarda da çok etkilidir. 

Endüstriyel havalandırma sistemleri devamlı bakım yapılmalıdır. Bakımları aksatıldığında önemli sorunlar ortaya çıkmaya başlar. Safe Air ile iletişime geçtiğiniz takdirde bakımlarına dair daha net bilgilere ulaşabilirsiniz.
 

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1