İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Otomativ Sanayisinde Kullanılan Filtreler

Otomativ Sanayisinde Kullanılan Filtreler

Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri için Safe Air firmamızla iletişime geçerek faaliyetlerimizi yakından görebilirsiniz. Her sektörde olduğu gibi otomotiv alanında hizmet veren sanayilerde de havalandırma sistemleri yapılıyor.

Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri ile ortamı tüm zararlı maddelerden arındırabilirsiniz. Otomotiv sanayide kullanılan havalandırma sistemleri sayesinde zararlı gazlar yok edilerek yerine temiz hava entegre edilir. İnsan yaşamının önemli parçalarından olan havalandırma sistemleri sanayi gibi alanlarda da kullanılarak orada çalışan insanların sağlıklı bir ortamda çalışmasını sağlıyor. Otomotiv sanayide insan yoğunluğu çoktur. Dolayısıyla buralarda havalandırma sistemleri çok kullanılıyor. Ayrıca otomotiv sanayide tehlikeli maddelerin yer alması da havalandırma sisteminin önemini çok artırmıştır. Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri; duman, toz gibi tüm zararlı maddeleri ortadan kaldırıyor.

Otomotiv Sanayi Havalandırma Sistemleri Nasıl Çalışır?

Otomotiv sanayi havalandırma baca sistemleri sayesinde devamlı havanın sirkülasyonu yapılıyor. Doğal hava sirkülasyonunun sağlanması noktasında da havalandırma sistemi önemli rol oynuyor. Otomotiv sanayi alanları kapalı olmasından kaynaklı olarak havalandırma sistemleri kullanılır. Otomotiv sanayide kullanılan havalandırma sistemleri diğer alanlardan çok farklıdır.

Otomotiv sanayi; endüstriyel ve kimyasal ortam olduğu için bu alanlarda havalandırma sistemi çok önemlidir. Bu ortamları hem soğutmak hem de ısıtmak için kullanılır. Ayrıca yukarıda belirttiğimiz üzere temiz hava akışı sağlama noktasında da önemli rol oynuyor. Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri, konforlu çalışma ortamının yaratılmasında da çok etkilidir.

Otomotiv Sanayi Havalandırma Sistemleri Avantajları

Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri birçok avantajla karşımıza çıkıyor. Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri, çok büyük alanlara uygulanıyor. Otomotiv sektöründe faaliyet gösteren sanayilerde hava çok kirlidir. Bu havanın temize çevrilmesi için havalandırma sistemlerinden yararlanılır. Bundan dolayı da çalışanların sağlığı korunmuş oluyor. Sanayi içerisinde uygun havalandırma sistemi kurulmadığı takdirde tozla alakalı olarak önemli hastalıklar ortaya çıkabiliyor. O nedenle iş güvenliği açısından da havalandırma sistemi çok önemlidir. Bisinoz, asbentoz gibi pek çok hastalığın oluşmasında havalandırma sistemi çok etkilidir. Aynı zamanda çevre sağlığı bakımından da havalandırma sistemine ihtiyaç duyulur. Otomotiv sanayilerin çevresinde sağlıklı alan oluşturulması adına havalandırma sistemi döşenmelidir.

Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri avantajlarını şöyle sıralayabiliriz;

•    Kesintisiz şekilde taze hava sunar,
•    Sanayi içerisindeki pis koku hemen dışarı aktarılarak iç mekan temiz bir kokuya bürünür,
•    Kirletici şeklinde tabir edilen hava temizlenir,
•    Yangın ve patlama gibi riskler minimuma iner,
•    Ortam içine taze hava dolar. Bununla bağlantılı olarak çalışma koşulları da uygun hale gelir. Böylelikle personelin sağlığı koruma altına alınmış oluyor.

Otomotiv sanayi havalandırma sistemleri fiyatları, alanın büyüklüğüne ve kullanılan malzemenin kalitesine göre değişiklik gösteriyor.

Safe Air, havalandırma sistemlerini yapmadan önce müşteri istek ve taleplerini detaylı şekilde dinliyor. Müşteri talep ve isteklerini dinledikten sonra havalandırma sistemlerini döşemeye başlıyoruz. Firmamız havalandırma sistemlerini mühendislik normlarına uyumlu şekilde döşüyor.
 

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1