İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Aktif Karbon Kartuş Filtreler

 Aktif Karbon Kartuş Filtre

Aktif Karbon Kartuş Filtre

Filtre Materyali Pellet Granular Activated Carbon
Çerçeve Malzemesi  Electro Galvanized
Sınıfı (EN779: 2012) AC
İlk Basınç Düşüşü 70 Pa
Maksimum Sıcaklık 40 °C
Maksimum Nemlilik 70%


 

Aktif karbon filtre kartuşları özellikle organik kimyasalları sudan ayrıştırmak için kullanılan bir Aktif karbon filtre kartuşları çeşididir. Bu Aktif karbon filtre kartuşları ayrıca hidrojen sülfür veya klor gibi suyun tadını ve kokusunu değiştiren kimyasalları da uzaklaştırarak suyu arındırır. Aktif karbon filtre kartuşları su arıtma cihazlarında kullanılır.

Aktif karbon filtre kartuşları Daha yüksek akış hızları için tasarlanan aktif karbon istiflenebilir kartuş filtre, hem de içme suyu uygulamalarında ekonomik bir çözüm sunar. İpli  dış çekirdek, sistemimizi ince tortu parçacıklarından korur

Suyun tadını, kokusunu ve görünümünü iyileştirmek için kartuş filtreye aktif karbon entegre edilmiştir. Aktif karbon filtre kartuşları, klor giderme için de kullanılabilir ve hızlı bir şekilde değiştirilebilir filtre kartuşlarıdır. Aktif karbon filtre kartuşları filtrelerinin bakımı kolaydır ve ekonomik olarak yüksek kapasiteli karbon filtre olarak kabul edilebilir.

Aktif Karbon Filtre Kartuşlarının Kullanım Ömrü Ne kadar Olmalıdır?

 Aktif karbon malzemesi 1-2 senede bir değiştirilmelidir, bu filtreler asit ile yıkanarak da yeniden kullanılabilir, asitle yıkama yöntemi Hemodiyalizde risk oluşturabileceği için tercih edilmez. Karbon filtreler kirleticileri adsorpsiyon yoluyla uzaklaştırır. Adsorpsiyon, kirleticilerin aktif karbonun yüzeyine çekilmesi ve orada tutulması anlamına gelir, tıpkı bir mıknatısın ve demir talaşlarını çekmesi ve tutması gibi.

Aktif Karbon Filtre Kartuşları Nasıl Arıtma Yapar?

Aktif karbon filtre kartuşları Karbon filtreleri ayrıca bazı kirleticilerin kimyasal bileşimini değiştirmek için bir katalizör görevi görür. Aktif karbon, kloru, organik kimyasalları, kloroform gibi Benzin, çözücüler ve endüstriyel temizleyicilerin bileşenleri olan birçok  çıkarmak için idealdir. Aktif karbon filtre fiziki arıtma yapar. Fiziksel süzmenin de yapar.  Sudaki renk, tat ve koku, mineral  dengesini  korur ve düzenler.  Bu filtre ve kartuşu bakteri, virüs, parazit, mikroorganizma gibi bakteriyolojik ve kimyasal arıtma yapmaz. Aktif karbon filtre özellikle organik kimyasallar ve bakteriyel sıvılardan ayrıştırmak için kullanılan bir filtre çeşididir. Bu  Aktif karbon filtreler ayrıca hidrojen sülfür veya klor gibi sıvının tadını ve kokusunu değiştiren kimyasalları da uzaklaştırarak suyu arındırır. Aktif karbon filtresi su arıtma cihazlarında kullanılır.

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1