İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Hastanelerde Kullanılan Filtreler

Hastanelerde Kullanılan Filtreler

Hastanelerde hava filtrasyonu için Safe Air ile iletişime geçebilirsiniz. Hastane gibi sağlık alanlarının temiz ve hijyen olması çok önemlidir. Hastanelerde hava filtrasyonu cihazı, insanların sağlıklı nefes alması için çok önemlidir.

Hastane gibi yerlerde enfeksiyon çok kolay kapılabiliyor. Bunun sebebi havayolu olduğunu söyleyebiliriz. Havayoluyla nefes alıp vermede insanlara hemen enfeksiyon bulaşır. Bu durumun ortadan kaldırılması için hastanelerde hava filtrasyonu işlemi yapılır. Hava filtrasyonu sayesinde kirli havanın yerini temiz hava alır.  Hastanelerde hijyenik ortam oluşturulması adına çeşitli havalandırma sistemleri geliştiriyoruz. Ameliyathane, laboratuvar, yoğun bakım ve hasta odalarında her daim temiz hava sirkülasyonu sağlanması adına filtrasyon işlemi yapılıyor. Hastanelerde yaşam kalitesini artırmak adına hava filtrasyonundan yararlanılır. Ayrıca hastane ortamındaki toz, partikül gibi istenmeyen cisimlerin yok edilmesi için hava filtrasyonu kullanılır.

Hastanelerde Hava Filtrasyonu Sistemi

Hastanelerde hava filtrasyonu sistemi için bazı kriterlere çok dikkat etmek gerekiyor. Hastanede hava filtrasyonu yapılırken;

•    Optimum nem,
•    Optimum sıcaklık,
•    Hasta ve personellerin sağlığının korunması için özel hava akımının oluşturulması gerekiyor.

Havalandırma sistemlerinde; havalandırmayla alakalı kanallarla fan boyutlarının doğru şekilde hesaplanması gerekiyor. Aynı zamanda hava akım hızlarına da çok dikkat edilmelidir. Hastanelerde hava filtrasyonu cihazı hem ısıtma hem de soğutma sistemlerinden oluşmuştur. Gürültüyü azaltma noktasında da hava filtrasyonundan yararlanılır. Partikül tutucu filtrelerde aynı zamanda hastanelerde hava filtrasyonu olarak kullanılıyor. Hastanelerde hava temizlenmesi için filtrasyon tek başına yeterli olmaz. Hastane içerisindeki havanın sağlığının korunması adına mutlaka dışarıdan da taze hava alınmalıdır. Hava filtrasyonu; hastanelerde nozokomiyal enfeksiyonların oluşmasını engelliyor. Hava filtrasyonu, hastanelerdeki ventilasyon sistemlerinde çok gereklidir. Hava filtrasyonu sayesinde hastane ortamında enfeksiyon dağılımını engellemek için partiküllerden arındırılan havadan yararlanılır.

Hastanelerde Hava Filtrasyonun Önemi

Hastanelerde hava filtrasyonu; yoğun bakım üniteleri ve ameliyatlarda özellikle çok kullanılıyor. Hastanelerde enfeksiyon, havadan kaynaklı mikrobiyal durumlardan dolayı ortaya çıkıyor. Hastanelere hava filtrasyonu taktırarak;

•    Ortam mikroplardan arındırılır,
•    Organik şekilde koku tutma özelliği vardır,
•    Salgın hastalıkların bulaşmasını engeller,
•    Yenidoğan yoğun bakımlarında enfeksiyondan kaynaklı ölümlerin önüne geçilir,
•    Askı madde indirgecidir,
•    Uygulandığı alanlarda tam başarıya ulaşmıştır,
•    Yanık vakalarının çok olduğu alanlarda enfeksiyon oluşma riskini minimuma indirir,
•    Ameliyat gibi alanlarda hijyenik ortamın oluşturulmasını sağlar.

Hastanelere takılacak hava filtrasyonlarında ortamdaki maksimum kişi sayısı ele alınır. Hastanenin büyüklüğüne göre hava filtrasyon cihazının takılması daha doğru olur.

Hastanelerde hava filtrasyonu cihazı kısa sürede kuruluyor. O nedenle zaman problemi yaşamanıza gerek kalmaz. Mikrop oluşumunu engellediği için antibiyotik kullanımını da minimuma indirdiğini söyleyebiliriz. Safe Air ilk olarak hastanenin tamamını keşif eder. Daha sonra ortamın durumuna göre birtakım ölçümler yaparak projeyi oluşturur. Proje oluştururken yukarıda belirttiğimiz gibi hastane kapasitesine göre hava filtrasyon cihazı sayıları belirlenir. Hava filtrasyon cihazı sayesinde hastanelerin havası devamlı tazelenir. 
 

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1