İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Elektronik ve Optik Sanayide Kullanılan Filtreler

Elektronik ve Optik Sanayide Kullanılan Filtreler

Elektronik optik sanayi havalandırma sistemi Ankara lokasyonunda Safe Air faaliyetlerini sürdürüyor. Her alanda olduğu gibi elektronik ve optik sanayi içerisinde de havalandırma sistemi kurulması gerekiyor.

Elektronik optik sanayi havalandırma sistemi sayesinde sanayide çalışanlar için güvenli ortam oluşturulur. Sanayi gibi alanlarda havanın temiz olması çok önemlidir. Havalandırma sistemleri sayesinde elektronik& optik sanayi içerisinde kirli hava tesisat yardımıyla dışarıya atılır. Çalışanların sağlıklı ortam içerisinde çalışması için havalandırma sistemi şart olduğunu söyleyebiliriz. Elektronik optik sanayi havalandırma sistemi ile çalışanlar kirli ortamda çalışmak zorunda kalmazlar. Kirli hava içinde uzun süre durulduğunda kişide birçok hastalık meydana gelebiliyor. Bu hastalıkları önlemek adına mutlaka çalışma ortamlarında havalandırma sistemleri olmalıdır.

Elektronik& Optik Sanayi Havalandırma Sistemleri

Elektronik optik havalandırma sistemi kullanımı birçok avantajı beraberinde getiriyor. Elektronik optik sanayi havalandırma sistemleri ile birçok avantajında sahibi işyerinde olabilirsiniz. Elektronik optik havalandırma sistemlerinin yenilenmesi ve tamamen değiştirilmesi çok önemlidir. Havalandırma sistemleri sayesinde ileride ortaya çıkabilecek tüm olumsuz durumların önüne geçilir. O olumsuz durumlardan kaynaklı olarak ortaya çıkacak maliyetler ortadan kaldırılmış olur.

Safe Air firmamıza başvurarak elektronik optik havalandırma sistemleri ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz. Yapıların tavan, duvar ve zemin kısmına entegre edilen havalandırma sistemleri alanda daima temiz hava sirkülasyonu sağlar. Düzgün, sağlıklı şekilde proje oluşturulan havalandırma sistemleri sayesinde bulunduğunuz alanın hava kalitesi her daim üst düzeyde olacak.

Elektronik& Optik Sanayide Havalandırma Sistemlerinin Önemi

Elektronik optik sanayi havalandırma sistemi çok önemli olduğunu söyleyebiliriz. Elektronik optik sanayi havalandırma sistemlerinin önemini şöyle sıralayabiliriz;

•    Yaşam alanlarının konforunu artırır,
•    Sanayi ortamının oda sıcaklığını uygun dereceye ayarlar,
•    Konfor seviyesi çok yüksektir,
•    Her daim sanayi içerisine temiz hava sirkülasyonu yapar,

Elektronik ve optik sanayi havalandırma sistemleri içerisinde soğutma işlemlerinin yapılması için gerekli tüm hava kanallarıyla tesisatların kurulumu yapılmıştır. Bu hava kanallarının izolasyonu çok önemlidir. Havalandırma sistemi yalnız temiz hava için değil aynı zamanda alanın soğutulması ve ısıtılması noktasında da önemli rol oynuyor.

Elektronik& Optik Sanayi Havalandırma Sistemleri

Elektronik optik sanayi havalandırma sistemleri çeşitleri bakımından 3’e ayrılıyor. Elektronik optik sanayilerde kullanılan havalandırma sistemlerini şöyle ifade edebiliriz:

Merkezi Havalandırma

Elektronik optik sanayilerin içerisinde merkezi havalandırma sistemi önemli rol oynuyor. Bu sistemde havalandırma tek sistemden gerçekleşir. Merkezi havalandırmalarda genellikle hücreli aspirattör sistemleri kullanıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca merkezi havalandırma sistemlerinde kanal tesisatı da yer alıyor.

Lokal Havalandırma

Sanayi alanlarını bölge şeklinde havalandırır. Lokal havalandırma sisteminde 220 volttan oluşan aspiratörler iş yapar. Kanal tesisatı, lokal havalandırma sistemlerinde kullanılmıyor. 

Davlumbaz Havalandırma

Elektronik optik sanayi havalandırma sistemleri üzerinde davlumbaz havalandırmalarda çok kullanılıyor. Davlumbaz havalandırma sistemi sayesinde ortamın hava kanalları daha iyi açılarak pis havalar dışarı daha kolay atılıyor.
 

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1