İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Enerji Santrallerinde Kullanılan Filtreler

Enerji Santrallerinde Kullanılan Filtreler

Enerji santrallerinde meydana gelen kirli havayı yok etmek için çalışmalar yapıyor. Santralin içerisinden kirli hava kolayca atılıp yerine temiz havanın gelmesi için çalışmalar yapılıyor.

Enerji santralleri hava filtrasyonu, santralin içinde güvenli ortam oluşturmak adına önemli rol oynuyor. Enerji santralleri hava filtrasyonuyla birlikte santralin içerisindeki buhar, toz ve dumanlar yok ediliyor. Enerji santrallerinde hava filtrasyonu, profesyonel kişiler tarafından yapılması gerekiyor. Enerji santralleri; termik, hidrolik, rüzgâr, jeotermik ve nükleer vb. doğal enerjilerin kullanılmasıyla elektriğin üretilmesini sağlıyor. Enerji santrallerinin bacalarına filtreleme işlemi yapıldığında; toprak, hava ve suyun sebep olduğu kirlilik ortadan kaldırılarak, temiz enerji ortaya çıkartılır.

Enerji Santrallerine Hava Filtrasyonu Neden Yapılır?

Enerji santralleri hava filtrasyonu Ankara kentinde Safe Air hizmet veriyor. Hava filtrasyonu sayesinde santral içerisindeki havanın sirkülasyonu yapılmış oluyor. Enerji santrallerinde hava filtrasyonu;

•    Pis kokuları gidermek,
•    Patlama, yangın vb. durumların ortadan kaldırılması,
•    Havanın devamlı taze kalması,
•    Kirleticileri seyreltmek,
•    Ortamdaki havayı yenilemek için kullanılır.

Enerji santrallerindeki bacalarda yer alan biriken tozların ve küllerin filtrelenmesi çok önemlidir. Enerji santrallerinde kül ve tozları tutmak için elektrostatik filtreler kullanılır. Elektrostatik filtreler, modern şekilde üretilmiştir. Uçan külleri filtreleyerek santral içinde sağlıklı ortam yaratır. Enerji santrallerindeki hava filtrasyonuyla birlikte baca gazı üzerindeki tozlar giderilir. Ayrıca toz tutucu özelliği de olduğunu söyleyebiliriz.

Enerji Santrallerinde Hava Filtrasyonu Nasıl Yapılır?

Enerji santralleri hava filtrasyonu Ankara lokasyonunda hizmet veren Safe Air ile iletişime geçerek, çevre kirliliğinin önüne kolayca geçebilirsiniz. Enerji santrallerine hava filtrasyonu yapılmayıp doğaya direkt salındığında çevre kirliliğine yol açar. Çevre kirliliğinin önüne geçilmesi adına mutlaka hava filtrasyonundan yararlanılır. Enerji santrallerinde uçucu kül isimli küçük küllü partiküller baca gazlarıyla beraber sürüklenip direkt kazana ulaşır. Eğer partiküllerle alakalı herhangi bir alınmazsa çevreye büyük zarar verir.  Bu zarar ancak enerji santralleri hava filtrasyonu ile ortadan kaldırılır.

Hava filtrasyonu; modern yapıdaki enerji santrallerinde çok kullanılıyor. Uçucu külleri tutmak için enerji santrallerinde hava filtrasyonu yapılır. Safe Air, son teknoloji ile enerji santrallerine hava filtrasyonu hizmeti veriyor. Onun için santralinizde yaptırdığınız hava filtrasyonu işlemlerinden %100 verim alabilirsiniz. Hava filtrasyonu; elektriksel anlamda kül parçacıklarının yüklenmesiyle gerçekleşiyor. Kül parçacıkları bir araya hava filtrasyonu aracılığıyla toplanıp daha sonra sistemden uzaklaştırılıyor. Hava filtrasyonunda elektrofiltrelerden yararlanılır. Elektrofiltreler, dikey olarak birbirleriyle paralel çok sayıda plakadan oluşuyor. Santrale ait baca gazları, belirttiğimiz plakaların içerisinden geçiyor. Plakaların aralarında elektrik alanlarının yaratılması adına plaka aralarına özel şarj elektronları koyulmuştur. Santral içinde ve çevresinde temiz hava yaratmak için firmamız çok donanımlıdır. Firmamızın endüstriyel alanlara verdiği hava filtrasyonu hizmetleri için mutlaka irtibata geçiniz.
 

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1