İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Temiz Odalarda Kullanılan Filtreler

Temiz Odalarda Kullanılan Filtreler

Temiz odalar için havalandırma sistemleri çok önemlidir. Safe Air ile iletişime geçerek odaların havasını tozlardan arındırabilirsiniz.

Temiz odalar; araştırma ve üretim amaçlı olarak kurulan havada yer alan toz parçaları başta olmak üzere birçok unsurun arındırıldığı kontrollü ortamlardır. Bu ortamlarda hem nem hem de sıcaklık kontrol altına alınır. Temiz odalarda tam anlamıyla temiz ortam yaratılır. Toz odaların içerisinde yer alan araç gereçlerden tutunda içine girenlerin kontrolüne kadar tüm unsurlar detaylı ele alınır. Örneğin; temiz odalara kesinlikle plastik eldiven giyilmeden girilemez. Ayrıca toz üretimi yapmayan özel tasarlanmış tulumlar kullanılır. Temiz oda Ankara lokasyonunda hizmet veren Safe Air, tam anlamıyla hijyenik bir ortam yaratıyor.

Temiz Oda Havalandırılması

Temiz odalar içerisinde havalandırma sistemi çok önemlidir. Temiz odalar içerisinde çevresel kontroller önemli rol oynuyor. Temiz oda havalandırma sistemi tasarımında şu noktalar büyük önem taşıyor;

•    Güvenlik,
•    Seçilmiş olan kontaminasyon kontrollerinin konseptleri,
•    Hem proses hem de ekipmandan kaynaklı birtakım sınırlamalar,
•    Malzemelerin kalitesi,
•    Tamir ve bakımlarının kolaylığı,
•    Enerji verimlilik,
•    İşletme masrafları,
•    Personelin konforu ve sağlığı.

Temiz odalar içerisinde havalandırma sistemi; hava değişim sayıları, nem oranı ve sıcaklığa göre değişiyor. Temiz odaların havalandırma sistemi sayesinde sağlıklı ortam oluşturulur. Temiz odalarda;

•    Mikro-organizma sayıları,
•    Hava parçacıkları, 
•    Hava dağılımı,
•    Hava hızı gibi unsurlar kontrol altına alınır.

Aynı zamanda çevre mahallerinin arasında yer alan basıncı da kontrol eder.

Temiz Odalar Hava Kalitesi

Temiz odalar için havanın kalitesi çok önemlidir. Temiz oda içerisinde yer alan partikül miktarı ve boyutu önemli bir unsurdur. Temiz odalarda hava kalitesini yükseltmek için hem sıcaklık hem de nem miktarı ele alınır. Temiz odaların içerisinde yer alan kötü hava dışarı atılıp yerine temizi getirilir. Nemi koruma altına alınan, doğru dereceli temiz odalar Safe Air imzalı olarak ortaya çıkıyor. Temiz oda Ankara lokasyonunda sizde Safe Air ile iletişime geçerek sağlıklı ortamlara sahip olabilirsiniz. Temiz odanın kullanışlılığı, oda içinde yer alan partikül konsantrasyonuyla doğru orantılı diyebiliriz. Burada istenilen düzeyde kirlilik sınıflarına ulaşmak amacıyla uygulama aşaması ve sonrasında mutlaka kalibrasyon kalitesi, test ve ölçümü ele alınır.

Partiküller temiz odalar için ele alınan hayati parametreler olduğunu söyleyebiliriz. Partikül sayısı; temiz oda içlerindeki havalandırma sistemini doğrudan etkiler.Aynı zamanda hava değişim katsayısına da etki ettiğini belirtebiliriz. Temiz oda içlerinde hava değişim katsayıları ortalama olarak 1 saat içerisinde 120’e ulaşabiliyor. Temiz oda içlerinde partikül boyutlarının hayati önem taşıdığı söylenebilir. Özellikle yüksek temizlik sınıfı olan temiz odalarda partikül çok bulunması istenmiyor. Temiz odalar; basınç, nem ve sıcaklık hususlarında da önemlidir. Bu odaların içerisinde basınç, nem ve sıcaklığın belirli oranda olması gerekiyor. Belirttiğimiz hususlarda kontrol çok önemlidir.
 

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1