İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Filtrasyon Ekipmanları

 Hepa Kutuları

Hepa Kutuları

Malzeme  Painted DKP Steel
Renk RAL 9010 (standard)
Kurulum Türü Hang by rods
Difüzör Tipi Perforated Sheet or Swirl Diffuser
Hava girişi  On side / On top
Flanş Yes


 

 Fan Filtre Ünitesi (FFU)

Fan Filtre Ünitesi (FFU)

Filtre Materyali Aluminium / Painted DKP Stee
Sınıfı H14 (EN1822)
Ön Filtre G4 (EN779:2012), ePMcoarse (ISO16890)
Fan Tipi EC / AC Plug Fan
Hava Akımı 0-10 V potentiometer (OPTIONAL)
Baskı Yapmak 0-500 Pa Pressure Gauge (OPTIONAL)
Gerilim / Hz 230V 50Hz


 

 Filtre Çerçevesi-Muhafazaları

Filtre Çerçevesi-Muhafazaları

Malzeme  Galvanised Steel/ Stainless Steel 304
Uygunluk   Pre Filters/ Bag Filters/ V Compact Filters
Filtre Kurulumu Hinges at corners
Filtre Derinliği 25/48


 

Filtre sistemleri hava ya da gazdan toz ve diğer zararlı maddeleri toplayarak çıkacak olan havanın kalitesinin arttırılması için kullanılan sistemlerdir. Yüksek hacimli toz yüklerini işlemek için tasarlanan filtreleme sistemleri emiş fanı, toz filtre torbası, filtre temizleme sitemi ve bir toz yuvasından oluşmaktadır.

Filtre sistemleri, filtreleme aşamasında değerli granülleri katı ya da tozu geri kazanmak veya atmosfere geri göndermeden önce içerisinde bulunan toz katı kirleticileri ayrıştırmak amacıyla kullanılmaktadır. Toz toplama işlemleri herhangi bir proses kaynaklı tozu devamlı olarak kaynak noktasında bir araya getirmek için kullanılmakta olan bir sistemdir.

Toz toplayıcılar tekli yapılarda olabilmektedir ya da parçacık halinde olan maddeleri işlem havasından ayrıştırmak için kullanılan cihaz topluluğu olabilmektedir. Genel olarak hava kalitesini korumak ya da geliştirmek için ve hava kirliliğini kontrol altına alabilmek için cihaz kullanılabilmektedir.

Kurutucu filtrelerin havadan ince sıvı damlacıklar şeklinde partikülleri uzaklaştırmaktadır. Genel olarak metal çalışma sıvıları, soğutma sıvı ya da yağlı buharın toplanması için kullanılmaktadır. Kurumuş toplayıcılar genel olarak iş ortamlarında hava kalitesini iyileştirmek ya da korumak için kullanılan sistemlerdir.

Filtre Sistemi Çeşitleri

Endüstriyel filtrasyon sistemleri beş ana türü bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde sıralanabilir;

gibi filtre çeşitleri bulunmaktadır. Filtrasyon sistemleri, partikülleri uzaklaştırmak için tercih edilmektedir. Filtreleme sistemleri kaba malzemelerin sisteme girişini engellerden aynı zamanda hava kirletici maddelerin havaya karışmasını engellemektedir.

Filtreleme sistemlerini sıralamak gerekirse bunlar;

gibi sistemler olarak sıralanabilmektedir. Filtreler özelliklerine göre tercih edilmektedir. Özelliklerine bakılarak en uygun olan filtrasyon sistemlerinin tercih edilmesi doğru olacaktır. Tüm bu işlemlerin yapılması için bu alanda uzman kişilerden yardım alınması gerekir. Profesyonel kişiler tarafından yapılacak olan bu işlemler daha uzun ömürlü olacağı gibi aynı zamanda sağlam olacaktır. Bu nedenle filtrasyon sistemlerinde profesyonel kişilerden yardım alınması çok daha doğru olacaktır.

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1