İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Ön Filtreler

Ön filtre, toz, saç, böcekler, polen ve çeşitli lifler dahil olmak üzere havadaki büyük partikülleri ana filtreye ulaşmadan önce temizleyen bir filtreleme cihazıdır. Ön filtre, hava temizleme ekipmanları, binalarda, ulaşım araçlarında, halka açık alanlarda ve çeşitli işyerlerinde kullanılmaktadır. Solunum cihazlarında da Ön filtre kullanılmaktadır. Ön filtre yalnızca havadaki partikül maddelere karşı ek bir savunma hattı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda ana filtreyi tıkayabilecek veya ona zarar verebilecek partiküllerden korur. Ön filtre, daha maliyetli ana filtrelerin kullanım ömrünü uzattıkları için maliyet tasarrufu sağlayan bir önlemdir.

Ön Filtre içeriği nedir?

En yaygın ön filtreler, kolayca temizlenebilen kumaş veya kağıt ürünlerden yapılır.Ön filtre parçaları şunlardır:

Her üreticinin kendi özel ön filtresi vardır. Bu filtre aslında neredeyse hiçbir şeyi filtrelemez. Birincil amacı, Hepa filtrelerini hızlı kontaminasyondan korumak ve Hepa filtrelerinin ömrünü uzatmaktır.Ön filtre bugün piyasada bulunan hemen hemen tüm hava temizleyicilerinin ayrılmaz bir parçasıdır .Bu, filtrelemenin ilk aşamasıdır ve amacı, büyük parçacıkları yakalamak ve böylece çoğunlukla bir HEPA filtresi olan birincil filtrenin ömrünü uzatmak ve korumaktır.Ön filtre evcil hayvan kılı, halı kılı, büyük toz partikülleri ve diğer büyük partikülleri toplayarak HEPA filtrenin ömrünü uzattığı için son derece kullanışlıdır.

Ön Filtre çeşitleri nelerdir?

Karbon Ön Filtreler veya Karbonla Kaplanmış Ön Filtreler

Ön filtre  Bu filtre türü de piyasada standarttır.  karbonla kaplanmış sıradan bir filtre . Ancak başka bir amacı daha vardır: Hepa filtrenin önüne birinci sırada filtrasyon olarak ayarlandığı için Ön filtre olmaktır.

Naylon Elyaf Ön Filtreler

Bu, karbon ön filtrelerine benzer bir çeşitlendirmedir. Aradaki fark, bu filtrenin başka bir filtreye yapıştırılmış olmasıdır; çoğu zaman, bir Hepa filtresidir. Naylon Elyaf ön filtresinin küçük açıklıkları vardır, bu nedenle birçok partikülü durdurur ve Hepa filtresini etkili bir şekilde korur. Tek yapılması gereken tozu bir elektrikli süpürgeyle süpürmek, o kadar. Bu ön filtrenin yıkanması, özellikle yapıştırıldığı ve bir Hepa filtresiyle birleştirildiği için önerilmez.

image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1