İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Hepa Filtre Nedir

Hepa Filtre Nedir

Temizlik ve hijyen ihtiyacının olduğu yerlerde, işlevsel bir ürün olarak hava temizleme cihazları kullanılmaktadır. Cihazların fonksiyonunu tam anlamıyla yerine getirebilmesi içinse filtreleme sistemi çok büyük bir öneme sahiptir. Verimli ve teknolojik bir filtre türü olarak çeşitli alanlarda kullanılan hepa filtre, birçok teknik özelliğe sahip şekilde geliştirilmiştir. Kullanım alanı çok geniş olmakla birlikte en çok hava temizleme cihazlarında kullanılır. Hepa filtre özellikleri dolayısıyla kullanıldıkça verimliliği düşen bir sistem değil, aksine her kullanımda performansı yükselen bir sistemdir. Ferah, sağlıklı ve yaşanabilir hijyenik bir ortam oluşturmak için hepa filtre çeşitleri içinden uygun olan model tercih edilebilir.

Yüksek performansı ve kapasitesiyle ön plana çıkan Hepa filtre sistemleri, verimlilik seviyelerini standartlara uygun şekilde karşılamaktadır. Farklı alanlarda kullanılmak üzere de teknik donanımı itibariyle sınıflandırılmaktadır.

Hepa Filtrenin Avantajları Nelerdir? 

Hepa filtrenin avantajları, sağlıklı yaşam alanı oluşturulmak istenen her yerde gönül rahatlığıyla kullanılmasını sağlayacak derecede fazladır. Bu nedenle hava temizleme cihazlarında en çok kullanılan filtre türüdür. Hepa filtrenin avantajlı özellikleri;

• Kirli havanın belirli aralıklarla temizlenmesini sağlaması 
• Ortamı içinde bulunan bakterilerden arındırması 
• Toz, polen ve bakterileri kolaylıkla yutma özelliğine sahip olması, daha temiz, sağlıklı bir hava oluşturması 
• Yenidoğan bebekler için temiz ortam oluşturması 
• Evcil hayvanlarda kepek oluşumunu tetikleyen partikülleri yutması 
• Evcil hayvanların sebep olduğu kıl, tüy ve çeşitli partikülleri tutması 
• Kirletme ve tahriş etme özelliği bulunan partikülleri temizlemesi 
• Sigara dumanını tutma konusunda başarılı olmasıdır.

İstenen ortamda insan ve hayvan sağlığı ile eşyalara zarar verici tüm partiküller hepa filtre kullanımı ile temizlenebilir. Burada bilinmesi gereken en önemli nokta, filtrenin bu zararlı partikülleri yok etmediği, sadece filtrelediğidir. Periyodik olarak temizliği yapıldığında, çok verimli kullanılabilecek özel tasarım bir filtredir.

Hepa Filtrenin Kullanım Alanlar

Hepa filtrenin kullanım alanları, işlevi ve donanımı itibariyle çok geniştir. Havacılık sanayi, nükleer enerji sanayi, ilaç sanayi ve çip üretim merkezlerinde hepa filtre yaygın olarak kullanılan filtre türüdür. Bununla birlikte elektrik süpürgeleri ve son teknolojinin ürünü robot süpürgelerde de bu özel tasarım filtre türü kullanılıyor.

Hepa filtre teknolojisi, yeni nesil hava temizleme cihazlarının birçoğunda kullanılmaktadır. Kirden tozdan arındırılmak, temiz yaşam alanı oluşturulmak istenen her yerde sağladığı başarı dolayısıyla hepa filtre kullanılabilir.  
Farklı alanlarda kullanılmak üzere değişik teknolojilerdeki filtrelerin tasarımı ve imalatını gerçekleştiren firmamızdan, ihtiyaçlarınız doğrultusunda hepa filtre konusunda da destek alabilirsiniz. Fiyat ve işlev açısından doğru filtre seçimiyle avantajlı hizmet almak isterseniz, kaliteli hizmet anlayışıyla faaliyetlerini yürüten ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Mesleki bilgisi ve tecrübesi yüksek olan çalışma ekibi, istediğiniz alanda kullanmanız için hepa filtre tasarım ve imalatını sizin için gerçekleştirecektir.  

Hepa Filtre Kullanım Ömrü Ne Kadar
Hepa filtre kullanım alanları, Hepa filtre kullanım alanları, Hepa Filtre Değişimi, Hepa filtre kullanımı
Turbo kompresör ve gaz filtreleri
Havanın hızla dönerek kinetik enerji kazandırması ile çalışırlar. Turbo kompresörler, havanın merkezcil kuvvet yardımıyla turbo fanın dışına savrulması ve fanın çıkışında toplanması basınç artışına ve kinetik enerjinin elde edilmesine sebep olur.
Karbon filtre neden kullanılır
Karbon filtreler, aşırı gözenekli olacak şekilde oluşturulmuş, genel olarak granül ya da toz blok halindeki küçük karbon parçalarından oluşurlar. Gazları karbon yataklarında yakalamak için tasarlanmışlardır
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1