İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Hepa Filtre Kullanım Ömrü Ne Kadar

Hepa Filtre Kullanım Ömrü Ne Kadar

Hepa filtre kullanım ömrü nekadar?  Hepa filtrelerin işlevinden dolayı kullanım alanları ve sıklığı giderek artmaktadır. Uluslararası standartlara uygun şekilde üretilen hepa filtre, kullanıldığı alanlarda yüksek verimlilik sağlar. Hem detaylı temizlik hem de sağlık açısından kullanıma uygun olan filtre türü en yaygın olarak elektrik süpürgelerinde kullanılır. İşlevi, küçük tozlar da dahil olmak üzere kirlilik ve sağlık için tehlike arz eden partikülleri temizlemektir. Hepa filtre kullanım alanları dolayısıyla farklı alternatiflerle kullanıcılara sunulur. Ancak kullanım alanı ve amacı ne olursa olsun bu filtre türü yüksek çekim gücüne sahiptir. Havada bulunan partiküllerin çevreye zarar verme riskini de minimum seviyeye indirmesinden dolayı hepa filtre kullanımı çok fazla tercih edilmektedir. 

Hepa Filtre Kullanım Ömrü Nasıl Anlaşılır?

Hepa filtre kullanım ömrü ne kadar diyecek olursak; eğer filtre seçimi doğru şekilde yapılırsa ve bakımları da düzenli olarak gerçekleştirilirse 5-6 yıl ilk günkü performansıyla kullanılabilir. Hepa filtre kullanım süresi aslında kullanım amacına bağlıdır. Ancak hangi koşulda ve hangi amaçla kullanılırsa kullanılsın tüm filtre türleri gibi hepa filtre değişimi de zamanı geldiğinde yapılmalıdır. Kaliteli ve düzenli olarak bakımı yapılan filtrelerin 5-6 yıl kullanım ömrü vardır. Ancak bu, 6 ayda bir kontrollerinin yapılmasına bağlıdır. Hepa filtre havadaki toz ve bakterileri temizler. Bundan dolayı temizlik ve bakımının düzenli şekilde yapılması şarttır. Aksi halde işlevini tam anlamıyla yerine getiremez, kullanım ömrü kısalır.

Hepa Filtre Değişimi

Hepa filtre değişimi, kullanım süresi dolan filtrelere uygulanan işlemdir. Performansı yüksek, uluslararası standartlarda toz ve partikül temizleme işlevini yerine getiren hepa filtre değiştirme de kolayca yapılabilir. Değişim için maske ve eldiven gibi sağlık açısından gerekli önlemler alındıktan sonra önce ön filtre sökülür, arkasından da hepa filtre. Hepa filtre kullanımı, ihtiyaç duyulan alanlarda nem ve rutubet oluşumunu engellemek için hayati önem taşır. Ancak, sistem profesyonel firmalardan bilinçli şekilde temin edilirse, doğru filtre seçiminin avantajlarından en iyi şekilde faydalanmak mümkün olur. Firmamızdan temin edeceğiniz hepa filtreleri, düzenli olarak bakım ve temizliğini yapmak kaydıyla uzun süre verimli şekilde kullanabilirsiniz.

Kompakt Filtre Nedir
Kompakt filtre, Kompakt filtre kullanım alanları, Kompakt filtre kullanım amacı, Kompakt Filtre İmalatı, Kompakt filtre tasarımı
Torba Filtre Tasarımı
Torba Filtre Tasarımı, Torba Filtre Nasıl Temizlenir, Torba filtre çeşitleri, torba filtre nasıl temizlenir, Torba filtrelerin kullanımı, Torba filtreler
G3, G4 Kaset Filtre Nedir
G3, G4 Kaset Filtre Nedir, G3 G4 Kaset Filtre Kullanım Alanları, G3 G4 kaset filtre imalatı
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1