İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Elyaf Filtre Ankara

Elyaf Filtre Ankara

Elyaf filtre Ankara bölgesinde yer alan firmamız, filtre ihtiyaçlarınızı gidermektedir. Elyaf filtre modelleri, uzun kullanım ömrüne sahiptir. Aynı zamanda düşük basınç kaybı ile maksimum derecede filtrasyon sağlamaktadırlar. Endüstriyel havalandırma, iklimlendirme sistemlerinde de ön filtre olarak kullanılmaktadırlar. Yıkanabilir özellikte olan elyaf filtre modelleri, panel filtrelerde kullanılmak üzere istenilen ölçülerde kesilebilir.

Bu filtreler, uzun kullanım ömrüne sahiptir. Aynı zamanda düşük basınç kaybıyla maksimum derecede filtrasyon sağlayabilirler. Elyaf filtre modelleri, endüstriyel havalandırma, iklimlendirme sisteminde ön filtre olarak kullanılabilir. Değiştirilebilir ve yıkanabilir özelliktedirler. Bunun dışında kullanım tarzınıza göre istenilen ebatlarda kesilebilir.

Neden Elyaf Filtre Kullanılır?

Elyaf filtreler, genellikle endüstriyel sistemlerde daha kaba tozları tutmak için kullanılır. Sentetik şekilde üretilen elyaf filtre malzemeleri, yüksek toz tutma kapasitesinde olduğundan dolayı filtrelerin basınç kaybı düşüktür. Ankara filtre imalatı konusunda öne çıkan elyaf filtreler, birçok farklı renkte üretilebilmektedir. Yüksek toz tutma kapasitesine sahip olduğundan dolayı daha rahat bir çalışma prensibiyle kullanılabilir. Mükemmel bir yapışma kabiliyeti ile maksimum derecede dayanıklıdır. Bu nedenle kullanılan alanlarda pratiklik sağlar.

Elyaf Filtre Avantajları

Elyaf filtre Ostim ve tüm Ankara bölgesinde sunulmaktadır. Önemli bir toz toplayıcı malzeme olarak birinci sınıf ince fiber performans katmanını sağladığı için endüstriyel ortamda sıklıkla kullanılmaktadır. Elyaf filtre avantajlarına baktığımızda,

  • Elyaf filtreler, daha yüksek çekim gücü ve verimlilik sağlar. Bir toz toplayıcı ürünü olarak öne çıkan elyaf filtreler, filtreleme aşamasında mükemmel bir avantaj sağlamaktadır.
  • Filtrasyon ortamında daha düşük basınç düşüşü ve enerji tasarruf sağlar. Çünkü birçok toz toplama sistemi, kirletici kaynaktan filtreleme sisteminden geçirir.
  • Toz toplama sistemleri için daha az basınçla hava tüketimi gerekmektedir. Yüzeyde yüklenen ince fiber katmanlı ortam açısından avantaj elde edilebilmektedir.

Elyaf Filtre Fiyatları

Elyaf filtre fiyatları genellikle filtrelerin kalınlığı ve ölçülerine göre değişebilir. Bu filtre modelleri, her türlü hava şartında kullanılır. Geliştirilen elyaf yapısı, yüksek miktarda toz tutabilme kapasitesi, düşük basınç kaybıyla havalandırma sistemleri için kullanılabilir. Geniş uygulama amacına göre farklı kalınlık ve özellikte modeller mevcuttur.

Elyaf filtreler, kokusuz, yanmayan ve havayı daha temiz hale getirmek açısından tercih edilir. Yapıları gereği yıkanarak tekrardan kullanılma özelliğine sahip değildir. Toz tutma verimleri %87 ila %97 arasında değişmektedir. Sirkülasyon havası filtrasyonunda kullanılan, yüksek sıcaklığa dayanıklı olan tipleri de mevcuttur. Bu nedenle ihtiyaca yönelik olarak elyaf filtreler tercih edilebilir.

Elyaf Filtre Kullanım Alanları

Elyaf filtre kullanım alanları açısından baktığımızda, birçok endüstriyel ortamda kullanılmaktadır. Bunun dışında boyama tesisleri, otomotiv, mobilya, pencere, makinelerde ve daha birçok havalandırma ünitesinde kaba toz filtrasyonunda kullanılabilir. Yüksek yoz yükü olan yerlerde ve hassas filtrelerin önünde filtre olarak elyaf filtreler kullanılır. Bunun dışında marangozhane ve metal işleme gibi tozlu ortamlarda toz tutucu olarak kullanılabilmektedir.

Karbon filtre neden kullanılır
Karbon filtreler, aşırı gözenekli olacak şekilde oluşturulmuş, genel olarak granül ya da toz blok halindeki küçük karbon parçalarından oluşurlar. Gazları karbon yataklarında yakalamak için tasarlanmışlardır
Filtreler ne işe yarar
Rulo filtreler; hastanelerde, elektronik endüstrilerinde, bilgisayar alanında, gıda endüstrisinde, ofislerde ve benzeri alanlarda düşük basınç kaybı sağlayan, toz tutucu filtreler olarak, boya tutucu olarak kullanılabilmektedir
Sincan filtre imalatçıları
Sincan filtre imalatçıları, Ankara filtre üreticileri, filtre Ankara, filtre imalatçıları Sincan, Sincan filtre üreticileri, Sincan filtreciler
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1