İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Hepa Filtre Değişimi Nasıl Yapılır

Hepa Filtre Değişimi Nasıl Yapılır

Hepa filtre halk arasında değişik isimlerle de bilinen yüksek verimlilik özelliğine sahip bir filtre türüdür. Kullanıcılara avantaj sağlayan birçok özelliği vardır. Alerjisi olan kişiler de dahil olmak üzere herkes için hepa filtre kullanımı oldukça kolaydır. En yaygın kullanım alanı elektrik süpürgeleridir. Bundan dolayı hepa filtreye yabancı olmadığımızı söyleyebiliriz. Hemen hemen her gün kullanılan elektrik süpürgelerinde bulunan hepa filtre nedir merak ediyorsanız, en küçük partikülleri bile tutma özelliğine sahip ayrıcalıklı kullanım sağlayan bir filtre çeşidi olduğunu öncelikle belirtelim. Bu nedenle çocuklu evlerde, astım hastası bulunan evlerde, hastanelerde ve evcil hayvan bulunan ortamlarda hepa filtre kullanım avantajlarından faydalanılabilir.

Hepa Filtre Özellikleri Nelerdir?

Hepa filtreler özellikleri itibariyle;

• Tek kullanımlık olabileceği gibi aynı zamanda temizlenebilir yapıya sahip de olabilir.

• Diğer filtrelere nazaran çok küçük partikülleri bile yutabilir. 

• Hem etraftaki kir ve tozları etkili şekilde temizler hem de çeşitli zararlılara karşı iyi bir önlem almayı sağlar.

• Zehirli toz ve bakterileri çok kısa bir süre içinde ortamdan uzaklaştırma özelliğinden dolayı yaşam kalitesini yükseltir.

Hepa filtre yüksek verimlilik özelliğine sahiptir. Kullanıldığı ortamda oksijeni yükseltme etkisi gösteren filtreyi merak edenler, hepa filtre nasıl temizlenir ya da değiştirilir sorusunun yanıtını merak ediyor. 

Hepa Filtre Değişimi Nasıl Yapılır?

Siz de hepa filtre değişimi nasıl yapılır merak ediyorsanız, öncelikle bu filtre türünün hassas bir yapıya sahip olduğunu ve temizliğinin de titiz şekilde yapılması gerektiğini bilmelisiniz. Hepa filtre temizliği yapılabilir özellikte bile olsa, maksimum bir senelik kullanımdan dolayı değiştirilmesi gerekir. Aksi takdirde hem çekim gücünü olumsuz etkiler hem de makinenin motoruna zarar verir. Hepa filtre değişimi yapılırken önce kişiler maske ile kendilerini koruma altına almalıdır. Plastik eldiven kullanılarak önce ön filtre çıkarılır, sonrasında da hepa filtre çıkarılır. Yeni hepa filtre, kuru şekilde güvenle yerine takılarak değişim işlemi tamamlanır.

Hepa filtreyi üstün kalitede hizmet veren firmalardan temin etmeyi tercih ederseniz, işlevlerinden en iyi şekilde faydalanmış olursunuz. İleri mühendislik çalışmalarıyla hepa filtre imalatı ve daha birçok filtre çeşidinin tasarımından imalatına kadar her aşamasını titizlikle gerçekleştiren firmamız, ihtiyaçlarınıza göre en kaliteli ürünlerle destekçiniz olacaktır.

Torba Filtre Ne Demek
Torba filtre, Torba filtrelerin temel işlevi, Torba Filtrelerin Kullanım Alanları, torba filtre üretimi, Torba filtre tasarımı, en iyi torba filtre, torba filtre tasarımları
HEPA Filtre Neden Yıkanmaz
HEPA filtreler temizlenebilirdir. Lakin kullanıcı tarafından yıkandığı ve temizlendiği zaman insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden HEPA filtrenin yıkanması tavsiye edilmez ve önerilmez.
Bag Filtre Ne Demek
Bag filtre, torba filtrenin İngilizce karşılığıdır. İngilizce, bag kelimesi Türkçeye torba olarak geçmiştir. Peki bag filtre nedir ne işe yarar ve ne demektir? Bu soruların cevaplarına birlikte ulaşalım.
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1