İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
 • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
  No:17/36 Yenimahalle/Ankara
 • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
  Haftasonu Kapalıyız

Torba Filtre Nerelerde Kullanılır

Torba Filtre Nerelerde Kullanılır

Toz parçacıklarının doğaya ve insana olan zararının ciddi bir tehdit oluşturması ile torba filtreler kullanılmaya başlanmıştır. Hava temizleme amacıyla kullanılan torba filtreler farklı materyallerden üretilirler. Polyester, pamuk, aramid, polipropilen, rayton, naylon ve camelyaf denilen maddeler torba filtrenin üretiminde kullanılır. 

Dünyanın globalleşmesiyle birlikte sanayide artış yaşanmış ve doğa kirliliği sorunları meydana gelmiştir. Sanayi atıkları, sera gazları ve toz parçacıkları bu durumu daha da kötüleştirmiştir. Teknolojide yaşanan gelişmeler ile bu sorunlara çözümler üretilmiştir. Bunlardan birisi de torba filtredir. Torba filtre kullanımı ile pek çok alanda hava temizlenmekte ve daha sağlıklı bir yaşam imkânı doğmaktadır.

Torba Filtre Avantajları

Silindir şeklinde tasarlanan ve bu şekilde de kullanıcıya sunulan torba filtreler başlangıç olarak sanayi sektöründe kullanılmaktaydı. Günümüzde ise işlevselliği ve verimi artan torba filtrelerin kullanım alanlarını ise şöyle sıralayabiliriz.

 • Atık su arındırmak istiyorsanız torba filtre size yardımcı olabilir.
 • Akvaryum altyapısı ile uğraşıyorsanız sistemlerinizde kullanmak için torba filtreye başvurabilirsiniz.
 • Gıda sektörünün vazgeçilmezleri arasında torba filtre yer alır.
 • Torba filtre fabrikalarda sıklıkla kullanılır ve kimya sanayisi filtreleme ihtiyacını torba filtre ile giderir.
 • Çimento fabrikaları, plastik ve kauçuk üretimi yapan fabrikaların tercihleri arasında torba filtre vardır.
 • Tıpkı akvaryum altyapısı sistemlerinde olduğu gibi makine soğutma sistemlerinde de torba filtrenin kullanıldığını görürüz.
 • Perlit adı verilen toz ile torba filtre sayesinde başa çıkılır ve yine torba filtre sayesinde perlit hapsedilir.
 • Demir, çelik ve alüminyum sektörlerinde olduğu gibi ahşap ve oymacılık sektörlerinde ağaç yüzünden oluşan tozun hapsedilmesi gerekiyorsa torba filtreye başvurulur.
 • Jet, plus ve silkelemeli ya da darbeli filtrasyonlarda torba filtre tercih edilir.
 • Baca gazlarında sorun yaşamamak için torba filtre yardımcı görev görür.
 • Kömür ve taş ocağı santrallerinde filtreleme işlemleri için torba filtreye ihtiyaç duyulur.
 • Pnömatik sistemlerde de torba filtre kullanılır.

Torbalı filtrelerin tercih sebeplerinden birisi de son derece pratik olmalarıdır. Hızlıca açılırlar. Kapak mekanizmaları ve mekanizmaya bağlı mapalı aç-kapa sistemleri bulunduğu için pratiklik konusunda çok yardımcıdır. Daha büyük boyutlu olan torba filtrelerdeyse BOM olarak adlandırılan direksiyon sistemli kapak açma mekanizması tercih edilmektedir.

Hepa Filtre Değişimi Nasıl Yapılır
Hepa Filtre Değişimi Nasıl Yapılır, Hepa filtre temizliği, Hepa filtre değişimi, Hepa Filtre Özellikleri Nelerdir, Hepa filtre Nedir
Kompakt Filtre Nedir
Kompakt filtre, Kompakt filtre kullanım alanları, Kompakt filtre kullanım amacı, Kompakt Filtre İmalatı, Kompakt filtre tasarımı
HEPA Filtre Suyla Yıkanır Mı
HEPA filtreler akordeon yapılara sahiptirler. Aynı zamanda kâğıt bazlı oldukları için tamamen kurumadıkları zaman bakteri biriktirebilirler. Bu yüzden su ile yıkanması önerilmez. Bunun yerine bu parçayı çöp kutusuna boşaltabilirsiniz ya da fırçalayar
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1