İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

HEPA Filtre Neden Yıkanmaz

HEPA Filtre Neden Yıkanmaz

HEPA filtreler temizlenebilirdir. Lakin kullanıcı tarafından yıkandığı ve temizlendiği zaman insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden HEPA filtrenin yıkanması tavsiye edilmez ve önerilmez. İnsan sağlığı her şeyden üstün tutulmalıdır. Bu yüzden filtrenizin bir HEPA filtrenin neden yıkanmaması gerektiğine bir bakalım.

Filtreler sonuç olarak amacına uygun şekilde insan sağlığına zarar veren maddeleri toplamaktadır. Eğer ki filtrenizi evinizin içinde yıkamıyorsanız içinde bulunan ve toplanan bu sağlıksız maddeler tekrar evinize yayılacaktır. Tekrar ev ortamınıza saldığınız bu toz da sizin sağlığınızı olumsuz etkileyecektir. HEPA filtrenin yıkanmasını size önermemekle beraber HEPA filtrenizin temizliğini yapmak istiyorsanız evinizin dışında belki balkonunuzda yapmanızı tavsiye ediyoruz. Fakat yine de dikkat edilmesi gereken bir durum daha var. Şöyle ki HEPA filtrenizi balkonunuzda ya da bahçenizde temizlemek veya yıkamak istediniz ve diyelim ki temizleyip yıkadınız. Yaptığınız bu işlem ile birlikte filtrenizin topladığı zararlı maddeler havada asılı kalabilir ve yine siz temizlediğiniz sırada da o havaya maruz kalabilirsiniz.

HEPA Filtre Temizliğinde Nelere Dikkat Edilir?

Dikkat edilmesi gereken bir konuya daha değinmeliyiz ki bu durum gözden kaçmaktadır. Siz eğer ki HEPA filtrenizi temizlerken farklı bir süpürge kullanmak istediniz ve kullandınız. Fakat bu elektrikli süpürgenin de HEPA filtreye sahip olması gerekmektedir. Neden? Çünkü HEPA filtreye sahip olmayan bir süpürge ile HEPA filtreye sahip bir süpürgeyi temizlemeye çalışırsanız topladığınız zararlı tozları tekrar ev ortamına salarsınız. Bu yüzden bir HEPA filtreyi ancak bir HEPA filtre ile temizlemelisiniz.

Diyelim ki kullanma kılavuzunun tavsiyesine ve bizim önerilerimize karşı çıktınız ve HEPA filtrenizi yıkadınız. Eğer ki HEPA filtrenizin kuruyup kurumadığından emin olmadıysanız yine sağlığınıza zarar verebilirsiniz. Filtrenizin üzerinde kalan küfler istenmeyen rahatsızlıklara yol açabilir. Yıkanabilir bir filtreniz varsa da genel olarak firmalar kuruma süresi için 24 saat belirlemiştir.

HEPA filtreniz içinde mikroplar, küfler ve tozlar vardır. Filtrenizi yıkamaya kalkıştığınız taktirde süpürgeniz içinde yani filtrenizde aylarca toplanmış olan bu zararlı maddeler sizin sağlığınıza zarar verecektir. Sağlığınıza zarar gelmesini istemiyorsanız filtrenizi yıkamayınız.

Ankara Hepa filtre fiyatları
Ankara Hepa filtre fiyatları; ürünün özellikleri kapsamında değişiyor. Hepa filtreleri geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için fiyat konusunda çeşitlilik söz konusudur.
Havalandırma Filtreleri
Havalandırma filtreleri insanların bulunduğu her alanda oldukça önemli materyallerdir. Özellikle havalandırma sistemleri, güvenlik ve sağlık açısından mutlaka kullanılmalıdır.
Torba Filtre Ne Demek
Torba filtre, Torba filtrelerin temel işlevi, Torba Filtrelerin Kullanım Alanları, torba filtre üretimi, Torba filtre tasarımı, en iyi torba filtre, torba filtre tasarımları
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1