İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Aktif Karbon Filtre

Aktif Karbon Filtre

Aktif karbon filtre arıtma sektöründe en yaygın şekilde kullanılan filtre türüdür. Sularda tat, renk ve koku giderici işleve sahiptir ve aynı zamanda suları klordan ve ağır metallerden arındırmak gibi bir fonksiyonu da vardır. Hindistan cevizi, odun ve kömür gibi arındırıcı işlevi bulunan maddelerin birtakım işlevlerden geçirilmesiyle geliştirilmiş doğal bir arındırıcı sistemdir. Aktif karbon filtre kullanımı ile filtreden geçen su, içerisindeki kirliliklerden arınır.

Aktif karbon filtresi su arıtma için kullanılmaktadır. Şebeke sularında insan sağlığı için zararlı yüzlerce farklı kimyasal bulunur. Karbon filtre bu tür kimyasalların filtreler, suları kötü koku ve tattan arındırarak sağlıklı bir içme suyu elde edilmesini sağlar.

Aktif Karbon Filtre Kullanım Alanları

Aktif karbon filtrenin en yaygın kullanıldığı alan arıtma sektörüdür. İçme ve atık suların arıtılmasında kullanılır. Genelde su arıtma sistemi olarak bilinse de sadece suları değil, zeytinyağı ve ayçiçek yağı gibi yemeklik yağları arıtmada da kullanılır. Sıvı maddelerde renk giderimi sağlama gibi bir fonksiyonu da vardır. Şarap üretimi için aroma dengeleyici şekilde işlev görür. Aktif karbon filtre kullanım alanları, sistemin geniş gözenekli olmasından dolayı hayli çoktur. Basınçlı havayı saflaştırma, koku giderme, baca gazını temizleme, hava arıtma sektörlerinde yaygın olarak kullanılmaktadır. Saflaştırma özelliğinden dolayı ilaç ve kimya sanayinde de aktif karbon filtre özellikleri ve işlevinden faydalanılır. 

Aktif Karbon Filtresi Özellikleri

Aktif karbon filtresi özellikleri suları organik kirlilikten arındırmak üzere tasarlanmıştır. Bu sayede su, içmeye uygun hale getirilir. Aktif karbonun arttırılmış yüzeyde tutma özelliği, suların kolayca arıtılmasını sağlar. Sulardaki en büyük sorun, organik kirliliktir. Bunun en etkili çözümü ise aktif karbon filtre kullanımıdır. Aktif karbon filtre tasarımı ayrıca, sudaki petrol atıklarını da ayrıştıracak şekilde yapılmıştır. 

Aktif karbon sistemleri hem fiziki hem de kimyasal arıtma yapmaktadır. İleri bir mühendislik ürünü olan sisteme çok geniş alanda ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle su arıtma konusunda aktif karbon filtresine çok gereksinim duyulduğu gibi tercih edilirliği de maksimum seviyededir. Çeşitli alanlarda arıtma amacına yönelik olarak kullanılan sistemden faydalanılarak hem ekonomik hem de yüksek etkili bir arıtma çözümü bulunmuş olur.

Aktif Karbon Filtresi Çalışma Sistemi

Su arıtma sektöründe yaygın olarak kullanılan aktif karbon filtre, suyu temizler ve tadını iyileştirir. Suyu öncelikle klordan sonrasında da organik maddelerden ayrıştırma olmak üzere arıtma işlemini iki aşamada gerçekleştirir. Sudaki maddeler özel sistemle arıtılarak filtrenin gözeneklerinde birikir. Eğer filtreyle çok fazla ayrıştırma işlemi yapılmışsa, bir süre sonra filtrenin gözenekleri tıkanabilir ve kötü kokuya sebebiyet verebilir. Bu nedenle belirli bir kullanım süresi sonrasında yenilenmesi önerilen aktif karbon filtre kullanımı için firmamızdan hizmet alabilirsiniz. Profesyonel ekip çalışmasının ürünü olan yüksek kaliteli sistem, farklı alanlarda su ve sıvı arıtma için idealdir.  

Karbon filtre neden kullanılır
Karbon filtreler, aşırı gözenekli olacak şekilde oluşturulmuş, genel olarak granül ya da toz blok halindeki küçük karbon parçalarından oluşurlar. Gazları karbon yataklarında yakalamak için tasarlanmışlardır
Ankara kaset filtre üretimi
Ankara kaset filtre üretimi, Kaset filtre imalatı, Ankara Kaset Filtre Nasıl Üretilir, Kaset Filtre Neden Tercih Edilmeli, kaset filtre üretimi
Aktif Karbon Filtre Nasıl Çalışır
Aktif karbon filtreler, aşırı gözenekli olacak şekilde oluşturulmuş, tipik olarak granül ya da toz blok formundaki küçük karbon parçalardan oluşmaktadır. Gazları aktif karbon yatağında yakalamak için tasarlanmışlardır.
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1