İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Aktif Karbon Filtre Ne Kadar Dayanır

Aktif Karbon Filtre Ne Kadar Dayanır

Aktif karbon filtre su ve hava filtreleme için en yaygın şekilde kullanılan filtre türüdür. Hem endüstriyel alanda hem de evlerde yüksek performanslı şekilde kullanılır. Özellikle su arıtma filtresi olarak kullanılan aktif karbon filtre bakımı düzenli olarak yapılmalıdır. Çünkü sistemin temel görevi kötü koku ve klor gibi çeşitli partikülleri tutmaktır. Bu da, temizliğinin periyodik olarak ve hassas şekilde yapılmasını gerektirir.

Aktif karbon filtre işlevini, yüzeyinde bulunan milyonlarca gözenekten dolayı yerine getirmektedir. Bu gözenekler kötü koku ve gazları yakalar, yüksek performanslı şekilde filtreleme işlemini yerine getirir. Bu nedenle filtreler, kullanıldığı alanın havasına ve ortamın durumuna göre temizlenmeli ya da değiştirilmelidir.

Aktif Karbon Filtre Ne Kadar Dayanır?

Aktif karbon filtre ne kadar dayanır sorusuna yanıt arayanlara, filtre dayanım süresinin kullanım ortamlarına ve amacına göre değiştiğini belirtelim. Eğer ortamda sigara içiliyorsa, aktif karbon filtre dayanım süresi maksimum 6 aydır. Onun haricinde yine kullanım amacına bağlı şekilde 1 ya da 2 yıl dayanıklılık gösterebilir. Ancak bu süre sonunda mutlaka değiştirilmesi gerekir. Çünkü zamanı dolan aktif karbon filtre zamanla işlevini yerine getiremez hale gelir. Aslında aktif karbon filtre kullanım ömrü ne kadar olduğu, ürünün kalitesine de bağlıdır. Profesyonel mühendislik çalışmaları sonucunda üretilen ürünler, 2 yıla kadar dayanıklılık gösterir. Ancak daha düşük kaliteli ürünlerin 3 ya da 6 ayda bir değiştirilmesi gerekebilir. Sektörde uzun yıllardır hizmet veriyor olmanın ve yenilikleri yakından takip etmenin avantajıyla firmamızdan, yüksek kaliteli aktif karbon filtre seçimi yapabilirsiniz. Doğru filtre seçiminin maddiyat ve verimlilik açısından sağlayacağı avantajları düşündüğümüzde, profesyonel destek almanın gerekliliğini de anlamış oluruz. 

Aktif Karbon Filtre Fiyatları

Aktif karbon filtre fiyatları, sistemin kullanım alanı ve ürünün kalitesine göre değişiklik gösterir. Firmamızdan, ihtiyacınıza göre doğru ürünü yüksek kalitede ve piyasaya göre en uygun fiyatlarla temin edebilirsiniz. 

Profesyonel çalışmalar sonucunda tasarlanan aktif karbon filtre, istediğiniz performansı size sağlayacağı gibi aynı zamanda maliyet açısından tasarruflu olacaktır. Doğru filtre seçimiyle enerji ve maliyet tasarrufu açısından kaliteli destek almak isterseniz, şimdiye kadar binlerce değişik projede imzası bulunan firmamızı tercih edebilirsiniz.

Torba Filtre Tasarımı
Torba Filtre Tasarımı, Torba Filtre Nasıl Temizlenir, Torba filtre çeşitleri, torba filtre nasıl temizlenir, Torba filtrelerin kullanımı, Torba filtreler
Ankara Hepa filtre fiyatları
Ankara Hepa filtre fiyatları; ürünün özellikleri kapsamında değişiyor. Hepa filtreleri geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için fiyat konusunda çeşitlilik söz konusudur.
Aktif Karbon Filtre
Aktif karbon filtre, Su Arıtma Filtresi, Ankara Su Arıtma Filtresi, Ankara Aktif Karbon Filtresi, Aktif Karbon Filtre Kullanımı, Aktif karbon filtre tasarımı
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1