İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

HEPA Filtre Suyla Yıkanır Mı

HEPA Filtre Suyla Yıkanır Mı

HEPA filtreler akordeon yapılara sahiptirler. Aynı zamanda kâğıt bazlı oldukları için tamamen kurumadıkları zaman bakteri biriktirebilirler. Bu yüzden su ile yıkanması önerilmez. Bunun yerine bu parçayı çöp kutusuna boşaltabilirsiniz ya da fırçalayarak temizleyebilirsiniz.

Eğer cihazınızın HEPA filtresinin yıkanılabilir özelliği yoksa yıkanmamalıdır. HEPA filtreler her ne kadar dışarıdan yıkanılabilir gözükse de yıkandığı zaman filtre içindeki elyaflar zarar görür. Hiçbir şey olmamış gibi gözükse de cihazınız işlevini yitirir ve her ne kadar temiz görünse de cihazınız nihayetinde zarar görmüş olur.

Bir diğer taraftan bakacak olursak yıkanabilir HEPA filtre, üreticinin geliştirdiği teknolojinin ürünüdür. Her ne kadar üretici yıkanabilir dese de firmaların bu konuda yaptığı bir çalışma yoktur. Yani yıkanabilir bir filtre aldığınızı düşünüyorsanız güvenebileceğiniz tek söz üreticinin sözüdür. Kaldı ki çok kez yıkanan HEPA filtrelerin bir süreden sonra değiştirilmesi önerilir.

HEPA filtre diğer filtrelerden farklıdır. Diğer filtrelerin yani sünger ya da plastikten yapılan filtrelerin yıkanmasında sorun bulunmaz. Yıkanabilir filtre de bile temizlik yaparken parçalara zarar vermemek için kimyasal maddelerkullanılmaz.

HEPA filtrelerin tozunun ve kirinin belirli zaman aralıklarıyla fırça ya da hava püskürtücü yardımıyla temizlenmesi filtreniz için daha uygundur. Böylelikle tasarruf edebilir, makinenizin ömrünü uzatır ve HEPA filtrenize zarar vermemiş olursunuz.

Hepa Filtre Temizliği

Daha verimli bir kullanımı için HEPA filtresinin yanı sıra makinenizin diğer parçalarını da temiz tutmalısınız. Diğer parçaları da tıpkı HEPA filtreniz gibi düzenli ve doğru şekilde temizlerseniz makinenizden daha fazla verim alırsınız. Uzun yıllar boyunca verimli şekilde elektrik süpürgenizi kullanmak istiyorsanız HEPA filtrenizi yıkamamalısınız. Aynı zamanda fırça ya da püskürtücü yardımıyla süpürgenizi disiplinli şekilde temiz tutmalısınız. Kullanma kılavuzunuzda HEPA filtrenizin yıkanmaması gerektiği belirtiliyorsa buna uyunuz.

Hepa Filtre Neden Yıkanmaz?

Hepa Filtre Neden YıkanmazHEPA filtreler yıkanabilir değildir. Fakat temizlenebilirdir. HEPA filtreleri şu şekilde ikiye ayırabiliriz: tek kullanımlık ve temizlenebilir. Eğer ki tek kullanımlık bir HEPA filtreniz varsa bir yahut bir buçuk yıl kadar kullandıktan sonra filtrenizi atabilirsiniz. Temizlenebilir bir HEPA filtreye sahipseniz periyodik şekilde temizliğini yaparak yıllarca kullanabilirsiniz.

HEPA Filtre Neden Yıkanmaz
HEPA filtreler temizlenebilirdir. Lakin kullanıcı tarafından yıkandığı ve temizlendiği zaman insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden HEPA filtrenin yıkanması tavsiye edilmez ve önerilmez.
G3, G4 Kaset Filtre Nedir
G3, G4 Kaset Filtre Nedir, G3 G4 Kaset Filtre Kullanım Alanları, G3 G4 kaset filtre imalatı
Kaset Filtre Fiyatları
Kaset filtre fiyatları genellikle ürün modeline, boyutuna, kullanım alanına göre değişmektedir. Kaset filtreleri hava filtresi grubunda yer alır ve panel filtre olarak da bilinir. Profesyonel olarak hizmet veren firmamız, uzun senelerden bu yana tüm
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1