İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Torba Filtre Ne Demek

Torba Filtre Ne Demek

Torba filtre hava filtresi grubunda yer alır. Temel özelliği yüksek toz tutma kapasitesine sahip olmasıdır. Çeşitli malzemelerden üstün kaliteli şekilde üretilen torba filtre kullanım alanları çok geniştir. Cafelerden fabrikalara, hastanelerden restaurantlara kadar birçok alanda torba filtre kullanılır. 3 katmanlı olarak tasarlanmasından dolayı toz yutma kapasitesi çok yüksektir. Zorlu çalışma koşullarında bile verimli şekilde kullanılabilir. Nem ve aşınmaya karşı dayanıklılık gösterdiğinden dolayı da çok tercih edilmektedir. Aynı zamanda bakım ve temizlikleri de çok kolaydır. Çevre kirliliğini önlemede torba filtre çeşitleri, en ideal filtre türü olarak üne çıkar. Torba filtrelerin temel işlevi havayı temizlemektir. Kullanılacak alanlara göre farklı ebatlarda torba filtre imalatı yapılabilir.

Torba Filtre Ne İşe Yarar?

Toz ve kir partiküllerinin insan ile çevre sağlığı için çok büyük tehlike barındırdığını herkes bilir. Bulunulan her ortamda insan ve çevre güvenliğinin sağlanması için öncelikle hava sterilizasyonunun yapılması gerekir. Bunun için de torba filtreler kullanılır. Torba filtre tasarımı, farklı materyallerden üretimi gerçekleştirilmek üzere yapılır. Sistemin hangi malzemeden üretileceği sektörün şartlarına göre belirlenir. Polyester, pamuk, naylon, polipropilen, rayton, camelyaf ve aramud gibi materyaller, torba filtre üretimi için kullanılmaktadır. Uzun süreli kullanım özelliğine sahip torba filtreler, 3 katlı kumaşı sayesinde havadaki en küçük toz partiküllerini bile tutma özelliğine sahiptir. 

Torba Filtrelerin Kullanım Alanları

İlk üretimi yapıldığı dönemlerde sanayi sektöründe yaygın olarak kullanılan torba filtrelerin kullanım alanları günümüzde iyice genişlemiştir. En yaygın kullanıldığı alanlar:

• Gıda sektörü

• Kimya sanayi

• Fabrikalar

• Atık su arıtma sistemleri

• Akvaryumlar

• Demir çelik sektörü

• Ahşap oymacılık sektörü

• Seramik fabrikaları

• Kömür santralleridir. 

Torba filtre tasarımı çok pratik şekilde kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Kapak mekanizması kolayca açılabilecek şekildedir. B u da bakımını ve temizliğini önemli ölçüde kolaylaştırır. Safe Air Filtre, hizmet sektörünün ne olursa olsun her zaman en yüksek kalitede torba filtre tasarımları ile sizleri buluşturmak üzere hizmet sağlamaktadır. İşleyişini sağlıklı şekilde gerçekleştiren filtreler, hava filtrasyonunu da doğru şekilde sağlar. Detaylı bilgi ve kaliteli hizmet için firmamız, en iyi torba filtre tasarımları ile her zaman desteğe hazırdır.

Torba Filtre Nerelerde Kullanılır
Toz parçacıklarının doğaya ve insana olan zararının ciddi bir tehdit oluşturması ile torba filtreler kullanılmaya başlanmıştır. Hava temizleme amacıyla kullanılan torba filtreler farklı materyallerden üretilirler. Polyester, pamuk, aramid, polipropil
HEPA Filtre Neden Yıkanmaz
HEPA filtreler temizlenebilirdir. Lakin kullanıcı tarafından yıkandığı ve temizlendiği zaman insan sağlığını olumsuz etkileyecek durumlarla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu yüzden HEPA filtrenin yıkanması tavsiye edilmez ve önerilmez.
Sincan filtre imalatçıları
Sincan filtre imalatçıları, Ankara filtre üreticileri, filtre Ankara, filtre imalatçıları Sincan, Sincan filtre üreticileri, Sincan filtreciler
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1