İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
  • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
    No:17/36 Yenimahalle/Ankara
  • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
    Haftasonu Kapalıyız

Filtreler ne işe yarar

Filtreler ne işe yarar

Ön filtreler

Rulo filtreler, kaset filtreler, G3-G4 toarba filtreleri olarak 3 tip ön filtre vardır.

Rulo filtreler; hastanelerde, elektronik endüstrilerinde, bilgisayar alanında, gıda endüstrisinde, ofislerde ve benzeri alanlarda düşük basınç kaybı sağlayan, toz tutucu filtreler olarak, boya tutucu olarak kullanılabilmektedir

Kaset filtreler, Endüstriyel olanlar dışında kaset filtreler bar, cafe, restoran, oteller, plaza, fabrika ve alışveriş merkezleri gibi yerlerde rahatlıkla tercih edilebilmektedir.

Hava filtrelerinin önemli bir bölümünü kaplayan kaset filtreler; klima santralleri, kompresörler, havalandırma kanalları ya da özel olarak düzenlenen yerlerde kaba pislik olarak adlandırılan fazlalıkları temizlemekte kullanılır.

G3-G4 torba filtreleri, hava akımındaki kirletici olan maddeleri yakalamak için sistemlere torba hava filtreleri takılır. Bu filtreler, iç mekânın hava kalitesini arttırmakla beraber kirleticilerin malzemede veya yüzeyde birikmesini engeller ve onlara zarar gelmesini önlemiş olur.

Orta filtreler

M5-M5-F7-F8-F9 torba filtreleri; ileri standartta temizlik ihtiyacı duyan havalandırma sistemlerinde kullanım için sentetik bir orta hava filtresidir. Bu filtreler, bir panel filtrenin karşılayamayacağı fazla bir toz tutma kapasitesinin gerektiği zamanlarda, geniş cebi daha düşük direnç sağlarken buna izin verir.

Panel filtreleri, 1-50 mikron arasında değişiklik gösteren pislikleri uzaklaştırır. Örneğin; polen, küf sporları, akarlar, evcil hayvan kürkü, sprey boya tuzu toprak tozu ve benzeri kirleticileri ortadan kaldırması için kullanırlar.

W kompakt filtreler, geniş filtre alanı yüksek hava debisinde daha az basınç kaybı sağlamaktadır. Hafif ve kompakt yapısı ile yüksek debisinden dolayı tercih edilmektedir.

W-modül filtreler; elektronik, eczacılık, gıda endüstrisi, kimya gibi alanlarda üstün hava kalitesi için kullanılmaktadır

Hassas Filtreler

Hepa filtreler, çoğunlukla iklimlendirme için kullanılan cihazları narasında bulunan klima ve havayı temizleyen ürünlerde ve elektrikli süpürgelerde yer alan hassas filtre türleridir. Kısaca alerjiye neden olacak partiküllerin ortamın havasına karışmasını engeller.

Yüksek kapasiteli hepa filtreler, düşük basıncın düşmesini korurken yüksek bir performans sağlar. Bazı hava filtrasyon sistemlerinde giriş, çıkış ve devridaim için kullanılmaktadır.

W-kompakt hepa filtreler, yüksek verim, düşük basınç düşüşü, uzun bir filtre ömrü ve neme dayanıklı bir filtre ortamı sunar.

W-modül hepa filtreler; kirleticileri verimli bir şekilde uzaklaştırma, daha düşük enerji tüketimi, düşük basıncın düşüşü, sızdırmaz ve son derece düşük dirençlerinden dolayı tercih edilirler.

Davlumbaz hepa filtreleri, canlıları havadaki partikül kontaminasyonuna karşı korur.

Aktif Karbon filtreler

Kaset, kompakt ve kartuş olmak üzere 3 tip aktif karbon filtre vardır.

Aktif karbon kaset filtreler, karbon gazını arttırma, kafeinsizleştirme, altınları arıtma, metal çıkarma, su arıtma gibi daha birçok arıtma sistemi için kullanılmaktadır

Aktif karbon kompakt filtreler, koku sorunu yaşayan hava sistemlerinde kokuların tutulması ve korozyonun önlenmesi için kullanılır.

Aktif karbon kartuş filtreler, daha çok organik kimyasal maddeleri sudan ayırmak için kullanılan bir filtreleme yöntemidir.

Hepa Filtre Kullanım Ömrü Ne Kadar
Hepa filtre kullanım alanları, Hepa filtre kullanım alanları, Hepa Filtre Değişimi, Hepa filtre kullanımı
Havalandırma Filtreleri
Havalandırma filtreleri insanların bulunduğu her alanda oldukça önemli materyallerdir. Özellikle havalandırma sistemleri, güvenlik ve sağlık açısından mutlaka kullanılmalıdır.
Torba Filtre Ne Demek
Torba filtre, Torba filtrelerin temel işlevi, Torba Filtrelerin Kullanım Alanları, torba filtre üretimi, Torba filtre tasarımı, en iyi torba filtre, torba filtre tasarımları
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1