İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar PlazaNo:17/36 Yenimahalle/Ankara
Dil Seçimi: tr-flag en-flag
Sosyal Medyada Biz:
 • İvedikköy Mahallesi 1495. Cadde Arıkanlar Plaza
  No:17/36 Yenimahalle/Ankara
 • Çalışma Saatleri : 9:00 - 18:00
  Haftasonu Kapalıyız

Filtre Çeşitleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır

Filtre Çeşitleri Nelerdir, Nerelerde Kullanılır

Filtre çeşitleri, akışkanın içindeki yabancı maddeleri ayırmak için kullanılan süzgeçtir. Safe Air Filtre, uzman ekibiyle filtreleme sistemlerini takma işlemini gerçekleştiriyor.

Filtre çeşitleri; su çözünmeyen tortu, korku ve kıl benzeri maddeleri arıtır. Bu sayede su berrak, kokusuz ve renksizleşir. Yüksek basınçta su ayrışarak aşamalı şekilde temizlenmeye başlar. Bulanıklık, tortu, katı madde, kötü koku ve tatların tümü filtreyle sudan ayrışır. Filtreler hem standart hem de özel imalat olarak üretilir. Farklı farklı birçok sahada filtreler kullanılır. Kullanıldığı alan ve yapısına göre çalışma sistemi benimsenmiştir. Filtreler sayesinde tüm hamur ve katı şekildeki maddeler sıvılar elektrik sinyalleriyle sudan ayrılır.

Filtre Çeşitleri

Filtre çeşitleri; hava filtreleri, özel imalatlı filtreler, hidrolik filtreler ve polyester toz filtreleri şeklinde özelliklere ayrılmıştır.

Hava Filtreleri

Havanın temizlenmesinde önemli rol oynar. Hava filtreleri motor ömrünü uzatmak amacıyla;

 • İş makinelerinde,
 • Otomotiv,
 • Kompresör,
 • Ağır hizmet araçlarında kullanılıyor.

Bu filtre çeşidinin temel çalışma prensibi; havanın temizlenmesiyle yanma odalarına gönderilmesini temel alır. Hava filtrelerinde sentetik selüloz ile selüloz malzemeler kullanılıyor. Böylelikle maksimum performans elde edilmiş olur. Hava filtrelerinde uzun ömürlü kullanılabilecek sistemler geliştirilmiştir.

Özel İmalatlı Filtreler

Filtreler, özel imalatlı olarak kullanıcı isteğine göre üretilir. Müşterilerin faaliyet ve üretim alanları dikkate alınıp üretilmiştir. Ayrıştırılacak sıvı, toz gibi unsurlara göre filtre üretimi yapılmaktadır. Özel imalatlı filtreler;

 • Hava filtreleri,
 • Toz filtre,
 • Kumlama filtresi,
 • Hidrolik filtre vb. pek çok alternatiften üretilmiştir.

Kullanıcılar ihtiyaçları doğrultusunda Safe Air Filtre’ye sipariş verebilir.

Hidrolik Filtreler

Hidrolik filtrelerin en önemli özelliği, akışkan güç sistemlerinden oluşmasıdır. Farklı üretim hatları ile iş makinaları hidrolik filtrelerin başlıca kullanım alanları olarak bilinir. Hidrolik filtrelerin makineleri; hatasız ve tıkanmadan çalışmaktadır. Filtreleme konusunda profesyonel bir sisteme sahiptir.

Polyester Toz Filtreleri

Filtre çeşitleri arasında diğer kullanılan yöntemse polyester toz filtrelerdir. Bu filtrelerin en önemli özelliği tozları tutmasıdır. Filtreleme sisteminde yaygın şekilde kullanılırlar. Birçok farklı sektörde polyester toz filtreler kullanılmaktadır. Özel yapılı polyester toz filtreleri, toz tutma özellikleriyle dikkat çekiyor.

Kaset Filtreler Nerelerde Kullanılır
Safe Air Filtre firması profesyonel ekibi tarafından takılan kaset filtreler; havalandırma kabinleri başta olmak üzere birçok alanda kullanılır.
Ankara Hepa filtre fiyatları
Ankara Hepa filtre fiyatları; ürünün özellikleri kapsamında değişiyor. Hepa filtreleri geniş ürün yelpazesine sahip olduğu için fiyat konusunda çeşitlilik söz konusudur.
Aktif Karbon Filtre Ne Kadar Dayanır
Aktif karbon filtre su ve hava filtreleme için en yaygın şekilde kullanılan filtre türüdür. Hem endüstriyel alanda hem de evlerde yüksek performanslı şekilde kullanılır.
image ×
Safe Air
Merhaba 👋
Size nasıl yardımcı olabilirim?
1